Опитування, проведене британською фінансовою компанією Octopus, серед глобальних інституційних інвесторів із загальним капіталом $6,8 трлн, демонструє, що обсяги асигнувань у відновлювані джерела енергії планується збільшити з 4,4% до 7,1%.

Більше 2/5 інвесторів, залучених до розвитку відновлюваних джерел енергії, розраховують збільшити свої асигнування на десяту частину. Близько 2/3 інвесторів назвали диверсифікацію головним чинником, який спонукав їх інвестувати в цей сектор, в той час як більш ніж для половини (58%) опитаних основною перевагою для інвестицій стало дотримання екологічних, соціальних та управлінських норм.

Невизначеність цін на традиційні енергоресурси стало поштовхом до інвестування у ВДЕ для 56% респондентів. Також, більше половини інвесторів сказали, що для них найвагомішим стимулом для збільшення інвестиції, була б підтримка з боку уряду.

Однак, приблизно третина опитаних респондентів назвали перешкодою для інвестування у розвиток ВДЕ – урядові та регуляторні бар’єри.

Водночас, Міжнародне агентство з відновлювальної енергетики (IRENA) вважає, що світовий енергетичний сектор повинен розробити довгострокову стратегію поведінки. Це дасть змогу передбачити потреби майбутньої енергетичної системи.

IRENA попереджає, що декарбонізація світового енергетичного сектору відповідно до Паризької угоди потребуватиме до 85% частки ВДЕ до 2050 року і стверджує, що намічені кроки мають вирішальне значення для масового розширення енергетичних ресурсів відновлюваних джерел енергії.

Звіт, опублікований агентством, закликає енергетичний сектор об’єднати інновації в технології, ринковому дизайні, бізнес-моделях та експлуатації, а також підтримати навчання через поточні випробування та демонстрації.

Він підкреслює, що життєве важливо враховувати зміну ролей та відповідальності в експлуатації енергосистеми, оскільки децентралізовані енергетичні ресурси стають все більш поширеними і з’являються нові учасники ринку.