У пустелі Негев, яка займає 60% території Ізраїлю, відкрили сонячну електростанцію з дзеркальними концентраторами потужністю 121 МВт.

Як повідомило Міністерство національної інфраструктури, енергетики та водних ресурсів Ізраїлю, станцію "Ашалім", яка за розміром аналогічна Петах-Тіква - одному з найбільших ізраїльських міст, побудувала компанія Negev Energy (дочірнє підприємство Shikun & Binui Energy) спільно з Noy Infrastructure Fund та іспанською TSK, передає 9tv.co.il.

Електростанція площею 400 га складається з 16 тисяч параболічних жолобів і півмільйона увігнутих дзеркальних концентраторів, які збирають сонячну енергію для виробництво пари, яка в свою чергу використовується для генерації електроенергії.

Унікальна система збереження теплової енергії дозволяє "Ашалім" працювати на повній потужності після заходу сонця додаткові 4,5 години на день, що максимально збільшує ККД енергооб'єкта.

Згідно з попередніми підрахунками, термосолярна станція здатна забезпечити електроенергією до 70 тисяч домогосподарств.

Проект обійшовся інвесторам у 4 млрд шекелів (1,131 млрд доларів). Частка Negev Energy склала 50%, Noy Infrastructure Fund – 40%, а TSK – 10%. Консорціум також уклав контракт на експлуатацію та техобслуговування "зеленої" електростанції строком на 25 років.