Рада міністрів Іспанії затвердила Королівський указ, згідно з яким врегульовуються адміністративні, технічні та економічні умови енергоспоживання. Нові положення торкнулися власного споживання електроенергії, адміністративних процедур та механізму компенсації надлишкової електроенергії, йдеться в повідомленні PV Magazine.

Так, від тепер визначають різні види власного споживання. Якщо раніше до внутрішньої мережі підключали лише індивідуальних користувачів, що генерували електроенергію для власних потреб, то, згідно з новими правилами, до одного джерела генерації можуть бути приєднані декілька користувачів.

Нові правила також покликані спростити механізм компенсації надлишкової енергії, що повертається в мережу. Раніше проз’юмери отримували компенсацію, тільки якщо вони були юридично уповноваженими виробниками енергії. Нововведення, в свою чергу, дозволяють отримувати компенсацію щомісяця незалежно від юридичного статусу проз’юмера, у випадку якщо потужність генерації ВДЕ не перевищує 100 кВт. Також вводиться концепція «спільного власного поживання», що дозволяє домогосподарствам споживати не тільки власну, а й надлишкову електроенергію, вироблену по-сусідству.

Нові положення також значно скорочують адміністративні процедури для всіх проз’юмерів. Власники джерел генерації потужністю до 15 кВт або до 100 кВт для власного споживання без надлишку, зобов’язані лише повідомляти про устаткування з виробництва електроенергії своїм регіон