Компанія Google побудує плаваючу сонячну ферму над рибальськими ставками на Тайвані. Про це повідомляє Energymanagertoday.com. Таким чином IT-гігант розпочинає впровадження своєї стратегії розвитку чистої енергії на ринку ВДЕ в Азії. Партнерами в реалізації проекту потужністю 10 МВт будуть компанії Diode Ventures, Taiyen Green Energy, J&V Energy та New Green Power.

Плаваючі сонячні ферми стали популярними в азіатсько-тихоокеанському регіоні, оскільки вони можуть бути побудовані над водою, на що не потрібно додаткових дозволів, як у випадку із земельними ділянками. Сьогодні Японія має найбільшу кількість плаваючих сонячних установок; у Китаї найбільша у світі СЕС потужністю 40 МВт введено на місці затопленого вугледобувного регіону в м. Хуайнань. Плаваючі сонячні ферми набирають популярності в усьому світі, тому що їх унікальний дизайн вирішує ряд питань щодо енергоефективності та планування міста. Вони не займають земельні ділянки в густонаселених регіонах, а також зменшують площу випаровування води.

Такі сонячні електростанції, зазвичай, знаходяться на воді на понтонах, Google розглядає навісну систему – панелі будуть встановлені на стовпах. Навіси забезпечать затінення ставків та зменшать випаровування, що важливо в посушливих районах. Крім того, покращать риболовну продуктивність, зменшуючи при цьому зростання водоростей. Очікується, що проект буде завершено у 2020 році.

Світовий банк оцінює глобальний потенціал у 400 ГВт для так званого плаваючого сонячного ринку. У 2018 році загальна встановлена ​​потужність складала 1,1 ГВт, що у 100 разів перевищує потужність 2014 р. (10 МВт), повідомляється в звіті Світового банку.