ДП «Гарантований покупець» за час своєї роботи, починаючи з 1 липня, виплатив близько 8,22 млрд грн для виробників з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Про це 27 вересня під час міжнародної конференції Odesa Offshore Conference 2019 повідомив директор «Гарантованого покупця» Костянтин Петриковець.

«За липень виплати становили 100%, незважаючи на рішення суду, а це 3 млрд грн. В серпні теж 100% - 3,4 млрд грн…У вересні здійснено два авансові платежі – 1,82 млрд грн. Таким чином, всього 8,22 млрд грн», - заявив він.

За його словами, збільшення виплат свідчить про зростання виробництва електроенергії альтернативною генерацією.

Крім цього, Петриковець повідомив, що на сьогодні підписано 452 договори з виробниками з ВДЕ.

Також «Гарантований покупець» готує претензію до «Укренерго» через виплати за «зеленим» тарифом.

Державне підприємство «Гарантований покупець» здійснило другий авансовий платіж виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом за вересень 2019 року. Сума виплат — 750 млн грн.

«Підприємство розрахувалося з виробниками електроенергії з альтернативних джерел коштами від продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, оскільки не отримало оплату авансового платежу від ПрАТ «НЕК «Укренерго», - йдеться у повідомленні.

Станом на 26 вересня «НЕК «Укренерго» не перерахувало кошти держпідприємству.

У компанії зазначили, що листом 23 вересня 2019 року надали «НЕК «Укренерго» прогнозну величину послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії за дві декади вересня 2019 року, та повідомили, що для здійснення своєчасного перерахування коштів виробникам електричної енергії за «зеленим» тарифом перерахування необхідно здійснити до 24 вересня 2019 року.

«Гарантований покупець» готує претензію до «НЕК «Укренерго» через порушення Порядку купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом.