Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із керівництвом Асоціації українських і арабських бізнесменів та інвесторів, під час якої презентував потенціал співпраці та інвестиційну привабливість «чистої» енергетики України.

Асоціація представляє компанії, які мають значний досвід впровадження «зелених» проектів у країнах Близького Сходу, Північної Африки, ЄС та вже аналізують український ринок.

Під час зустрічі представники Асоціації відзначили важливість членства України в IRENA для співпраці із різними країнами, у т.ч. ОАЕ, у відновлюваній енергетиці.

Водночас, С. Савчук поінформував про вже налагоджене партнерство Держенергоефективності із Міністерством енергетики та промисловості (ОАЕ) в рамках укладеного Меморандуму в 2017 році.

При цьому, Держенергоефективності має намір започаткувати співпрацю із Саудівською Аравією.

Загалом, сторони розглянули діюче українське законодавство та особливості реалізації «зелених» проектів у рамках аукціонів. Особливу увагу сфокусовано на привабливих для інвестицій напрямах:
- встановлення об’єктів відновлюваної електро- та теплоенергетики;
- перспективи виробництва біоетанолу та біодизелю;
- розвиток виробництва СЕС для приватних домогосподарств;
- встановлення заводів для генерації енергії із сміття.

Крім цього, учасники зустрічі розглянули можливості розробки фінансових інструментів для інвестицій у проекти «чистої» енергетики в Україні, зокрема, прийняття участі у створенні Фонду зелених інвестицій.